Savronik proje yarışması sonuçlandı


savronikSavronik firması tarafından her yıl düzenlenen proje yarışması SPY10 sonuçlandı.
Savronik Proje Yarışması’nda dereceye giren projeler ve ödüller sahiplerini buldu.
Okulumuz Türk Telekom Meslek Lisesi Jüri Özel Ödülü aldı.

Üniversite öğrencilerinin sanayi ile işbirliği içinde bulunmasını ve yaratıcı fikirlerin ürüne dönüştürülerek ülkenin rekabet gücünün artırılmasını hedefleyen ve ‘Fikirleri Kağıda Sığmayanlar’ sloganıyla her yıl düzenlenen Savronik Proje Yarışması’nın finalleri yapıldı. Bu yıl toplam 27 projenin başvurduğu, 18 projenin kısa listeye kaldığı yarışmada 13 proje finale katılmayı başardı.

Etkinlik, her yıl Savronik tarafından üniversitelerin değişik bölümlerinden belirlenen prensipler çerçevesindesunulan bitirme projelerinin ön değerlendirme sonrası yıl boyunca maddi olarak desteklenmesi ve yıl sonunda bitmiş ve çalışır olarak finale kalması şeklinde uygulanıyor.

Anadolu ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Bölüm Başkanlıklarının da yer aldığı değerlendirme kurulu tüm projelere ait sunumları yarışmanın son günü inceledi, projeler sunuldu, yapılan projelere ait uygulamalar gösterildi.

Önceki yıllarda genelde Eskişehir’deki üniversitelerin katılım gösterdiği yarışmaya bu yıl diğer üniversitelerin de katılım gösterdi. Yapılan ödül töreninde konuşan Savronik Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Işık, Savronik’in Eskişehir’de 25 yıldır başta savunma sanayi olmak üzere ülkede yerli teknoloji ve mühendislik birikimleriyle özgüm tasarım ve üretimler yaptıklarını kaydetti.

Savronik’in üniversite sanayi ilişkisini önemsediğini ifade eden Işık, ‘Özellikle araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde yoğunlaştık. Özgün tasarım ve ürün geliştirme çalışmalarıyla üniversitelerimizle birlikte sinerji oluşturarak şehrimizin teknoloji üretme kabiliyetini artırarak, bilişim ve elektronik sektöründe daha aktif ve etkin yer alması için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz’ dedi.

Değerlendirmeler sonunda jürinin oylarıyla, Ulaş, Cem ve Ceren Davran ‘Çiftçi Bilgisayarı’ projesiyle birinci, ‘Görüntü Tabanlı Hedef Alma Sistemi’ projesiyle Ahmet Hakan Tunçay ve Pelin Özmen ikinci, ‘Online Hasta Bilgi Sistemi’ projesiyle Göktuğ Demir ve Buket Öztürk üçüncülüğe layık görüldü.

Ayrıca, bu sene yarışmaya katılan Eskişehir Türk Telekom Teknik Endüstri Meslek Lisesi de ‘Jüri Özel Ödülü’ aldı.

Reklamlar

18 Haziran, 2010 tarihinde Elektrik, Electric, Elektronik,electronic içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: