FUJIFILM FINEPIX 3-D W1 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ


Fujifilm REAL 3D teknolojileri, görüntülemede yeni bir çığır açıyor. Gelişmiş 3D fotoğraf makinesinden, çarpıcı 3D ekrana kadar ve büyük bir ilerleme niteliğindeki 3D baskı teknolojilerine kadar tüm 3D görüntüleme sistemi, fotoğraf çekme ve fotoğraftan keyif alma alışkanlıklarını değiştirecek. Çıplak göz ile izlenebilen 3D resimleri, nefes kesen bir gerçeklik ve doğal güzellikleri ile fotoğraf hayranlarının karşısına çıkıyorlar. Bir zamanlar sadece rüya olabilen resimler, artık gerçek! Teknosa’da satışta
çekilen fotoğraflar izlemek içi tıklayın…..
Ürün resmi sitesi
FinePix REAL 3D Technology pioneers a new dimension in imaging.
Welcome to the Future of Imaging

From the advanced 3D digital camera to the stunning 3D digital viewer and breakthrough 3D printing technology, this total 3D imaging system will change the way you take and enjoy photos. Viewed with just the naked eye, 3D images come alive with breathtaking reality and natural beauty. Images that once were only a dream are now a reality.

Tek bir makine ile ve tamamen 3 Boyutlu olarak çek, kayıt et ve göster! FinePix Real 3D W1 fotoğraf makinesi küçük gövdesinde iki adet objektif ve iki adet ışık algılayıcı (CCD) barındırır. Çok yüksek kesinlikte çalışan objektif hizalama düzenlemesi sayesinde, sağ ve sol objektif ile aynı anda iki resim çekilir. Çekilen resimler makinede, bir göz kırpma süresinde birleştirir ve bu şekilde 3 boyutlu resim oluşur. Çığır açan teknolojimiz, çekilen 3 Boyutlu resimlerin, yeni geliştirilmiş ekranda ve özel bir gözlüğe gerek duyulmadan, rahatlıkla izlenebilmesini sağlar. FinePix REAL 3D W1, 3D dünyasının anahtarını fotoğraf severlere sunmaktadır.

3 Boyutlu dijital ekranda bulunan yenilikçi teknoloji, özel bir gözlüğe gerek duymadan ve sadece çıplak göz ile 3 Boyutlu resimlerin izlenebilmesini sağlar. Sezgisel kullanım hatları ve tuşları, uzaktan kumanda ve veri aktarımı için kablosuz kızıl ötesi bağlantı gibi özellikler ile resimlemenin zor gibi görünen yüzünü, keyifli bir uğraşa çevirmek mümkün olur. Tabii ki yalnızca 3 Boyutlu değil, 2 Boyutlu resimler de tüm ayrıntıları ile REAL 3D V1 ekranda izlenebilir.

Baskı halinde sonsuza dek saklanmak istenilen 3 Boyutlu resimler için FUJIFILM, onyılların geliştirme ve işleme birikimine dayanan ve yüksek keskinlikte bir 3D baskı teknolojisi geliştirmiştir. 3D fotoğraf baskı teknolojimizin mucizesi ise: Hayatınıza paha biçilmez anlar katmasında yatmaktadır! Japonya’dan sonra ilk defa Türkiye’de sunulacak olan 3 Boyutlu baskılar tüketicileri, fotoğrafın farklı bir boyutu ile tanıştıracaktır.

Zeki tasarım ve işlevler

3D hayranlığı, makinenin müthiş biçimini gördüğünüz anda başlar ve sezgisel yüzeyleri tecrübe ettiğinizde yapılaşır. İki el ile kolayca kavranmak için tasarlanmış olan makine gövdesi, parlak bir “Piyano Siyahı” ile etkileyici bir şekilde tamamlanır.

Objektifleri koruyan sağlam ve sürülen bir kapak ile makine, her türlü kullanım şartlarında güven verir. Yenilikçi ve 3 kat optik kaydırma (Zoom) özellikli objektifler, Fujinon tarafından geliştirilmiştir. Objektif konumları, 3 Boyutlu çekimler için en uygun hale getirilmişlerdir. 3 Boyutlu ve 2 Boyutlu çekimler arasında değişim yapmak için, tek bir tuşa basmak yeterlidir. Yeni geliştirilen 3 Boyutlu LCD ekran, resim tasarımlarınız için ölçekler sunar ve resimlerinizi 3 Boyutlu izleyebilmenizi sağlar.

Mavi renkte aydınlatılan tuşlar ile ayar yapmak çok kolaydır. Kullanım listeleri dahil kullanıcı ile olan iletişim, 3 Boyutlu olarak ekrana getirilir. Çift mikrofon ve hoparlörler, 3D deneyiminizi arttırmak için yüksek nitelikte stereo ses kaydı ve çalımını mümkün kılarlar. Resimlerinize yoğunlaşmanızı engellememek için çekim işlem tuşları yalnızca çekim konumunda görünür, gösterim konumunda ortadan kalkarlar. 3 Boyutlu dijital ekran, işlemleri kolayca uygulayabileceğiniz bir kullanım hattı sunar. Böylece albümler arasında süratle gezinebilir ve aradığınız resmi kolayca bulabilirsiniz. Orijinal 3D görüntüleme teknolojisi kullanan 20,32cm çapındaki 3D dijital ekran, 3 Boyutlu resimleri, en ince ayrıntıları ile gösterir.

Gerçek 3 Boyutlu objektif sistemi

Yüksek nitelikte ve 3 Boyutlu resimler çekmek için yüksek kesinlikte objektif hizalama teknolojisi üreten Fujifilm, böylece arzu eden herkesin 3 Boyutlu resimler çekebilmesini mümkün kılmaktadır. Olağanüstü çözünürlük ve tanımlamaları ile ünlenen Fujinon objektifleri, usta kameramanların ve çok sayıda mesleki düzey görüntüleme cihazının kilit parçasıdırlar. Fujifilm, FinePix REAL 3D W1 fotoğraf makinesi için, 2 adet Fujinon objektif ve 2 adet CCD ışık algılayıcıyı içeren ve çığır açan bir resim çekme sistemi geliştirmiştir. Bu öğeler, yüksek kesinlikteki bir mühendislik becerisi ile tıkız bir gövdeye yerleştirilmiştir. Makinenin basınçlı döküm alüminyumdan oluşan iskeleti, sağ ve sol objektiflerin yüksek kesinlikte hizalanmasının sağlam temelini oluşturur; böylece eşi görülmemiş bir gerçeklik niteliğinde 3 Boyutlu fotoğraflar çekmeniz mümkün olur.

Gerçek 3D fotoğraf işlemcisi

İkiz objektif – CCD sistemi tarafından algılanan ışıksal veriler, anında ve eşzamanlı olarak RP (Gerçek fotoğraf) işlemci 3D tarafından işlenir. Yeni geliştirilen bu işlemci, netleştirme ve aydınlıktan renk tonlamalarına kadar tüm fotoğrafik öğeleri değerlendirir ve sağ ve sol resimleri, tek bir 3D resim halinde birleştirir. İşte, 3 Boyutlu fotoğrafçılığın bas-çek kolaylığında yapılabilmesini gerçekleştiren 3D AUTO işlevinin ardındaki güç budur! Bu işlemci, iki adet çekim sistemini bağımsız olarak yönetebilir ve böylece, aynı konunun iki farklı çekimini eşzamanlı olarak yapmak mümkün olur; hatta bu çekimleri, farklı fotoğrafik ayarlar ile yapmak da sorun olmaz.

İkiz CCD ışık algılayıcılar ile eşzamanlı çekim

Makinede, 2 adet CCD ışık algılayıcıyı eşzamanlı olarak yöneten yeni bir sistem bulunmaktadır. Sol ve sağ perdenin yüksek kesinlikteki eş zamanlanması sayesinde aynı anda iki resim çekmek mümkün olmaktadır. Bu teknoloji, 2 resim arasındaki konum sapmasını önleyerek, doğal derinlik hissi veren eş zamanlanmış bir resim üretir. 30 kare / saniye hızı ile çekilen filmlerde de, kare yüzeyi eş zamanlaması vasıtası ile 3 Boyutlu ve devingen filmler elde edilir.

3 Boyutlu LCD ekran sistemi

Derinlik algılamamız, bir nesneyi iki farklı görüş çizgisi boyunca izlememizden oluşur. Bu olgu, kaçkınlık olarak adlandırılır. 3 Boyutlu dijital fotoğraf makinesinin ekranı, özgün olarak geliştirilmiş bir “Işık yönü denetim sistemi” kullanmaktadır. 3D dijital ekran gereci ise: “Kaçkınlık engelleme sistemi” vasıtası ile ışığı, doğrudan sağ ve sol gözlere ulaştıran ve kaçkınlığa öykünen bir yöntem ile çalışır. Böylece her iki ekranda da kolayca ve doğal bir biçimde, özel gözlüğe gerek kalmadan 3 Boyutlu resimleri izlemek mümkün olur. FinePix REAL 3D sistemi ile 3 Boyutlu resimleri makinenin LCD ekranında veya daha büyük ebatlı olarak, 3D dijital ekranda tüm çarpıcılığı ve gerçekçiliği ile izleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Nitelikli 3D baskıları üretimi için gelişmiş baskı teknolojisi

FUJIFILM, yüksek çözünürlüğe rağmen düşük donukluktaki ve 3 Boyutlu etkinliğini yaratan merceksi tabakalı baskıların katmanlı yapı kesinliğinde başarılı olmuştur. Gelişmiş teknoloji, çekilen 3 Boyutlu resmi, merceksi tabakada bulunan koşut dizeçlerde düzenlenmiş olan mikro merceklerin konumuna göre uyumlu olarak şifreler ve düzene sokar. Tabakanın içinden bakıldığında görsel veriler, bir kaçkınlık etkinliği ile algılanırlar. Sonuçta, yaşamı ebedi bir ana dönüştüren doğal ve harika bir 3 Boyutlu resim elde edilir.

3 BOYUTLU ÇEKİMLER

Bu güne kadar görülmemiş bir gerçeklik hissini veren 3 Boyutlu resimler çekmek, FinePix REAL 3D W1 fotoğraf makinesinin dahili 3D işlevi ile çok kolay ve otomatiktir. yüksek nitelikli bir 3D resmi elde etmek için konuyu çerçeveye alıp, deklanşöre basmanız yeterlidir. Yalnızca fotoğraflar değil, filmler de stereo sesli olarak, zahmetsizce çekilebilir. Yenilikçi bir 3D özellikli ekran ile birlikte çekimlerinizi, 3 Boyutlu olarak izleyebilirsiniz.

3 Boyutlu, gelişmiş çekim kipleri

Kişisel obtüratör ayarlı 3 Boyutlu çekim işlevinde aynı nesneyi, farklı konumlardan iki kez çekebilirsiniz ve makine, çekilen resimleri otomatik olarak tek bir resim halinde ve gelişmiş bir 3 Boyutlu resim biçiminde kayıt eder. İlk resim çekildikten sonra ekranda, saydam bir katman görünür; bu katman kareyi düzenlemenizde ve ikinci çekimi yerleştirmenizde yardımcı olur. Dağlar veya gökdelenler gibi uzak mesafeli konuların fotoğrafları, yakında bulunan çiçeklerin 3 Boyutlu doğal görünümleri eklendiğinde muhteşem bir 3 Boyutlu görsel şölen oluştururlar.

Makro çekim işlevinde derinlik hissinin daha fazla olduğu 3 Boyutlu fotoğraflar çekilir.

Manzara çekimleri işlevinde gelişmiş görünümlü ve görkemli 3 Boyutlu resimler çekebilirsiniz. Aralıklı 3 Boyutlu çekim işlevinde deklanşöre bir kez basarak, makinenin otomatik olarak peş peşe resim çekmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle araba, tiren veya uçak içinden çekimler için mükemmel olan bu işlevde, olağanüstü bir derinlik hissi yaratan 3 Boyutlu resimler elde edersiniz. Uçağın penceresinden gördüğünüz bulutları çekip, tüm ortamı 3 Boyutluluğun muhteşemliği ile yansıtabilirsiniz. FUJIFILM, fotoğraf hazzına tamamen yeni bir boyut getirmektedir!

Otomatik kaçkınlık yönetimi işlevi, 3 Boyut etkinliğini en iyi izlenecek şekilde otomatik olarak ayarlar. Resim üstünde el ile ince kaçkınlık ayarı yapmak için, makinenin arka yüzünde bulunan kaçkınlık yönetim tuşunu kullanabilirsiniz. Böylece hem fotoğraf ve film çekim hem de gösterim işlevlerinde, 3 Boyutlu resimleri en iyi izleme konumuna getirmeniz çok kolay olur.

El ile çekim işlevi

3 Boyutluluğun ifade gücünü, makinenin gelişmiş işlev ve özellikleri ile arttırmak mümkündür. 3 Boyutlu ve 2 Boyutlu fotoğrafçılığın uç noktalarına, FinePix REAL 3D W1 modelinin el ile çekim işlevleri kullanılarak ulaşılır. Diyafram ve enstantane değerlerini ayarlamanın özgürlüğünü yaşamak için “M” (El ile) seçiniz. İstikrarlı alan derinliği yönetimi için “A” (Diyafram öncelikli) kipi seçiniz. Dahili “P” (Program) kipi ile makine, otomatik olarak diyafram ve enstantane değerlerini ayarlar. El ile çekim işlevlerinde makine, gözümüzün gördüğü her şeyi, tüm ayrıntıları ile birlikte çeker.

Her duruma uygun Ortam Ayarları

Ortam ayarları (SP) konumu seçildiğinde, konuya ve duruma denk olan ayar seçilir. Makine, otomatik olarak, ortama en uygun olan enstantane, beyaz dengesi, ışık duyarlılığı veya flaşın devreye girmesi kararlarını verir. Hem 2 Boyutlu hem de 3 Boyutlu çekimlerde kolayca seçilebilen 13 adet ortam ayarları ile deklanşöre her basıldığında, mümkün olan en iyi sonuçların elde edileceği şekilde çekimler yapılır.

Sunulan ortam ayarı tercihleri: Doğal ışık ve Flaş, Doğal Işık, Portre,

Manzara, Hareket, Gece, Gece (Sehpa), Gün batımı, Kar, Kumsal, Su altı, Düğün, Bulanıklık karşıtı.

7,1cm çapında 3 Boyutlu LCD ekran

Makinenin arka yüzünde bulunan sıvı kristal ekran (LCD) 7,1cm çapında olup, 230.000 noktadan oluşan yüksek çözünürlüğe sahiptir ve yeni geliştirilen “Işık yönü denetim sistemi” içermektedir. Olağanüstü keskinlikte olan bu ekran sadece çekilen 3 Boyutlu resimleri göstermekle kalmaz, aynı zamanda kareler 3 Boyutlu olarak izlenirken, 3 Boyutlu çekimlerin düzenlenmesini sağlar ve bunların hepsi, özel gözlük kullanılmadan gerçekleştirilir.

3 Boyutlu ve 2 Boyutlu resim verilerinin kablosuz aktarımı (IrSimple™ / IrSS™)

Dahili IrSimple™ / IrSS™ uyumluluğu nedeni ile 3 Boyutlu resimleri, FinePix REAL 3D V1 dijital ekranda izlenmek üzere sorunsuzca aktarmak mümkündür. Tabii ki 2 Boyutlu resim verilerini aktarmak da, kızıl ötesi veri alışverişine uyumlu baskı makineleri veya fotoğraf makineleri ile mümkündür.

2 BOYUTLU ÇEKİMLER

Gövde dahilinde bulunan iki adet üç kat optik kaydırmalı (Zoom) Fujinon objektif ve her biri 10 milyon piksel çözünürlük üreten iki adet CCD ışık algılayıcı, resim çekme sisteminin donanım temelini oluştururlar. Bunlara, 2 Boyutlu resimlerin çözünürlüğünü arttıran ve konuyu en ince ayrıntıları ile yansıtan gelişmiş resim işlemlerini uygulayan yeni RP işlemci 3D eklenir.

2 Boyutlu Gelişmiş kipler vasıtası ile kullanıcı, iki farklı çekim sistemini birbirinden bağımsız olarak kullanabilme imkanına sahiptir. Aynen 2 Boyutlu çekim yapan sayısal fotoğraf makinelerinde olduğu gibi kullanıcı, farklı optik kaydırmaları (Zoom), ışık duyarlılıklarını veya renk ayarlarını her bir çekim sistemi için kullanabilir ve aynı anda ve aynı konunun iki fotoğrafını çekebilir.

Eşzamanlı dar açı-geniş açı çekimleri

Konu, iyice yakınlaştırılarak çekilir ve aynı anda, aynı konunun uzaktan görünümlü bir resmi de çekilir. İkiz objektif sistemi sayesinde bir konuyu dar açıda çekerken, aynı zamanda geniş açıda da çekebilme özgürlüğünün tadını çıkartabilirsiniz. Böylece, tamamen farklı bakış açılarından aynı anı çekmenin büyüsüne kapılabilirsiniz. Eşzamanlı dar açı-geniş açı çekimlerinde sol objektif ile optik kaydırma yapılırken sağ objektif, geniş açı ile sabitlenmiştir.

Eşzamanlı, iki renkli çekimler

Deklanşöre bir kez basarak ayarları değiştirebilir, aynı konunun farklı renklendirmeli iki resmini çekebilirsiniz. Objektif sisteminin birini standart olarak tayin edip, diğerini daha canlı renkler için ayarlayabilirsiniz. Yani isterseniz konuyu hem standart hem de eskiye özlemli siyah-beyaz olarak çekebilirsiniz; isterseniz de: Canlı renkler içeren “Chrome” ve siyah-beyazı eşzamanlı olarak kullanın. Fujifilm, her anınızın keyfini ikiye katlar.

Eşzamanlı, iki duyarlılıklı çekimler

Aynı anda iki resim çekiniz: Biri yüksek ışık duyarlılığında, diğeri düşük ışık duyarlılığında. Örneğin: Hareket halindeki bir konunun aynı anda, ancak farklı arka plan bulanıklık seviyeleri bulunan resimlerini çekebilirsiniz. Karanlık ortamlarda, bir çekim için bulanıklık azaltma önceliği belirleyebilir, diğeri için ise resim niteliğine öncelik verebilirsiniz. Işık duyarlılığının hangi seviyede olması gerektiğine karar veremediğiniz zamanlarda farklı ışık duyarlılığı seviyelerinde resimler çekip, sonra en iyilerini seçebilirsiniz.

3 BOYUTLU GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK

20,32cm çapında yüksek çözünürlüklü LCD ekran

Sıra dışı 3 Boyutlu resimleri, geniş dijital ekranın (400 x 600 x 2 kanal) yüksek çözünürlük niteliğinde izlemek gerekir. Resimlerin bulunduğu SD bellek kartı yerleştirildiği anda ekran açılır ve 3 Boyutlu bir resim gösterisi sunmaya hazır olur. Basit bir dokunuş ile 3 Boyutlu ile 2 Boyutlu gösterim arasında seçim yapmak mümkündür. Kaçkınlık yönetim ayarı ile 3 Boyutlu resimlerin daha da doğal olmalarını sağlamak için, el ile ince ayar yapılabilir. Işıklandırılmış tuşlama hattı ve tuşlar ile cihazın yönetimi sarsıntısız ve kolayca yapılabilmektedir. Tuşlar kullanılmadığında kararırlar ve böylece, tüm dikkatin resme yönelmesini sağlarlar.

3 Boyutlu veya 2 Boyutlu resimlerinizi 20 farklı gösteri seçeneği ile izlemenin keyfine varın ya da stereo sesli filmlerinizi izleyin. 3D dijital ekran, aynı zamanda resimlerinizi sıralamanızda yardımcı olur ve öncelikli klasörlerinizin düzenlenmesini sağlayan yön bulma işlevlerine sahiptir; ayrıca çok kareli gösterim işlevi ile aynı anda 5 veya 9 kare seçebilmenizi mümkün kılar. Resim arama işlevi ile istenilen kareler, kolayca bulunur.

Ayarlama özgürlüğü ve uzaktan kumanda kolaylığı

3 Boyutlu dijital ekran, standart yatay veya dikey portre (Dikey konumundaki gösterim, 2 Boyutlu resimler ile sınırlıdır) gösterimleri için kurulumu kolay bir ayak ile donanmıştır; ancak, bir fotoğraf sehpasına da bağlanabilir. Ambalaj dahilinde bulunan uzaktan kumandası vasıtası ile kullanıcı, uzaktan seçim yapabilir ve önemli işlevleri ve emirleri yönetebilir. 3D dijital ekran, bellek kartlarında bulunan resim verilerini okuyabilir ve gösterebilir. FinePix REAL 3D W1 fotoğraf makinesinden de, çok hızlı kızıl ötesi iletişim vasıtası ile resim verileri alabilir. USB vasıtası ile doğrudan bilgisayara bağlanarak, resimler aktarıldıktan sonra ekranda izlenebilir.

3 Boyutlu dosya biçimi

FinePix REAL 3D sistemi, 3 Boyutlu dosyaları kayıt etme işleminde fotoğraflar için MP, filmler için 3D-AVI biçimlerini kullanmaktadır. MP biçimi, CIPA (Fotoğraf makineleri ve betimleme ürünleri birliği) tarafından standardize edimiş olan “Çoklu resim” biçimidir. FinePix REAL 3D W1 fotoğraf makinesi resimleri, eşzamanlı olarak hem MP biçiminde (3D) hem de JPEG biçiminde (2D) kayıt edebilmektedir. 3D-AVI düzenlemesi, yaygın olarak kullanılan AVI çok taşıyıcılı sığalama biçimini temel almaktadır. Bu biçimlerin benimsenmiş olması kullanıcının, kayıt edilen 2 Boyutlu resimleri kendi bilgisayarında da gösterebilmesini mümkün kılmaktadır. FinePixViewer resim izleme yazılımı vasıtası ile kullanıcılar, MP ve 3D-AVI biçimlerini bilinen 2 Boyutlu biçimlere de dönüştürebilirler.

FinePix REAL 3D Technology Debut

FinePix REAL 3D Technology pioneers a new dimension in imaging.
Welcome to the Future of Imaging

From the advanced 3D digital camera to the stunning 3D digital viewer and breakthrough 3D printing technology, this total 3D imaging system will change the way you take and enjoy photos. Viewed with just the naked eye, 3D images come alive with breathtaking reality and natural beauty. Images that once were only a dream are now a reality.
FinePix REAL 3D Lens System
High-precision Lens Alignment Technology for High-quality 3D Image Capture

Acclaimed for superb resolution and definition, Fujinon lenses are the choice of professional cameramen and a key component of many professional imaging devices. For the FinePix REAL 3D W1, Fujifilm has developed a groundbreaking image capture system comprising two Fujinon lenses and two CCDs, and the system is integrated in the compact body with high-precision engineering. An aluminum die-cast frame provides the solid platform for the precision alignment of the left and right lenses so you can take 3D images with an unprecedented quality of reality.
RP (Real Photo) Processor 3D
Instant and Simultaneous Processing of Image Data Captured by the Twin Lens-CCD System

Image data captured by the twin lens-CCD system is processed by the RP (Real Photo) Processor 3D – a newly developed processor that evaluates all photographic factors from focus and brightness to color tonality, and then merges the left and right images in a single 3D image. It is also the power behind 3D Auto – the function that makes point-and-shoot 3D photography a reality! This processor also controls the two capture systems independently to shoot two different images of the same subject simultaneously – each with different photographic settings.
3D LCD Monitor System
Original Technology Displays 3D Images that Jump Out of the Screen

Our ability to perceive depth comes from viewing an object along two different lines of sight. This phenomenon is called parallax. The monitor on the 3D digital camera uses an originally developed “Light Direction Control System”, and the 3D digital viewer adopts a “Parallax Barrier System” to precisely direct light to the right and left eyes in a way that simulates parallax. Both enable easy and natural viewing of 3D images with just the naked eye.

1. Light Direction Control System / Parallax Barrier System

2. 3D LCD monitor

3. Image received by the left eye

4. Image received by the right eye

5. 3D image
Enjoy 3D Playback on the Rear Camera Monitor and Viewer

With the FinePix REAL 3D system, you can review images in 3D on the camera’s LCD monitor and also on the large LCD monitor of the 3D digital viewer. Frame your shot in 3D and play it back in 3D on the spot with the camera’s monitor. On the large-screen 3D digital viewer, you can enjoy and share the full impact and presence of your 3D photos.

* Click here to find out more

High-resolution 3D Print System
Advanced Printing Technology for Production of Quality 3D Prints

Fujifilm has succeeded in the precision lamination of high-resolution, low-halation prints with lenticular sheets that create the 3D effect. Advanced technology encodes and aligns the captured 3D image according to the pitch of micro lenses arranged in parallel rows on the lenticular sheet. Seen through the sheet, image data is perceived with a parallax effect. The result is a natural and beautiful 3D print that preserves and breathes life into the moment forever.

1. High quality print

2. Lenticular sheet

3. 3D print
3D Printing Principles

4. Lenticular sheet

Step 1
When passing through the lenticular sheet (sheet with cylindrical parallel lenses), interlaced image data are separated into left and right images.

Step 2
The left and right eyes see the respective images.

Step 3
Parallax interprets the disparity between the images as a sense of depth.
3D File Format

For 3D image recording, the FinePix REAL 3D system adopts the MP format for stills and 3D-AVI format for movies. MP format is the “multi-picture format” standardized by CIPA*. FinePix REAL 3D W1 can also simultaneously record still images in both MP format (3D) and JPEG (2D). 3D-AVI adopts the widely used AVI multimedia container format. Adoption of these formats enables 2D playback of recorded images on the user’s current personal computer. With the bundled FinePix Viewer image viewing software, users can also convert MP format and 3D-AVI to conventional 2D formats.

Reklamlar

6 Mart, 2010 tarihinde Teknoloji,technology içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: