Bilim eğitimi için kaynak


Sevgili Anne Babalar…
En değerli varlıklarımız, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı 21. yüzyılın gerçeklerine hazırlama işinin, öğretmenleri kadar sizlerin de katkıları ile daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.
Bilim eğitimi sitemizde, eğitim uzmanlarının kullandıkları yöntemleri ve basit malzemelerle evlerde yapılabilecek birçok örnek uygulamayı bulabilirsiniz. Çocuklarınızla doğayı ve çevreyi tanıtan oyunlar oynayabilir, kazalardan korunma konusunda ilk bilgileri verebilirsiniz.
Bilim eğitimi Sitesine girmek için tıklayın…..
Sevgili Öğretmenler…
Bu sitenin hedefi Okul Öncesi ve İlköğretim düzeyindeki çocukların eğitiminden sorumlu öğretmenlerin yararlanabilecekleri, görsel-işitsel bir kaynak oluşturabilmektir.
Bilim eğitimi dendiğinde, ilk akla gelen yüksek maliyetli donanım ve malzeme kullanımı olmakla birlikte, örneklerden de görülebileceği gibi kolaylıkla elde edilebilecek malzemelerle yapılabilecek basit deneyler de hedef yaş grubundaki çocuklarda bilimsel düşünme konusunda etkili olmakta, doğa ve çevre sevgi ve saygısını filizlendirebilmektedir.
Bilim eğitimi sitemizden, yaş grupları ve konulara göre tasnif edilmiş birçok deney, oyun, bilimsel yöntem ve içeriğe erişebileceksiniz…

Reklamlar

5 Mart, 2010 tarihinde Bilim, Science, Eğitim, Education içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: