Lok8u (Çocuk İzleyici) to Launch New GPS Child Locator Nu•M8 at International CES, January 8-11,


img1_bigUnited Kingdom–(BUSINESS WIRE)–UK location services company Lok8u Ltd is launching Nu•M8 – an innovative new best friend for parents and children – at International CES. This ground-breaking solution pushes combined GPS and GSM technology in a micro form factor to the next level of innovation.  Ürünün demosunu izleyin.. watch demo…..

İngiliz Lok8u adlı şirket tarafından üretilen “Nu•M8 “, çocuğun bileğine takıldığında çalışmaya başlıyor ve çıkarılması da çok zor. 225 dolar fiyata sahip ürün, yaptığı iş dolayısıyla dünyada bir ilk.

Çalıştığı süre boyunca GPS uydu sistemiyle iletişim halinde olan saati takan çocuğun yeri sürekli olarak Look8u sunucularına bildiriliyor. 3 metre hata payıyla çocuğunun nerede olduğunu bilmek isteyecek aileler bu servis için ürünün satış fiyatına ek olarak aylık 10 dolar ödemek durumundalar. 3 gün şarj edilmeden çalışabilen ürün, bu yıl içinde İngiltere ve ABD’de satışa çıkacak.

Şirketin sözcüsü Matthew Salmon, “Nu-M8 “in çıkarılması halinde ailelerin belirledikleri cep telefonlarına uyarı mesajı geleceğini ve çocuğun bulunduğu yeri, sokak adı ve posta kodunu içeren bilginin aileye iletileceğini söyledi. Sözcü ayrıca, ailelerin önceden belli bir alanı, yani bir tür görünmez bir bariyer alan belirleyebileceğini ve çocukların bu alandan çıkmaları halinde haberdar edileceklerini anlattı.

Binlerce insanın bu ürünle ilgili bilgi almaya çalıştığını bildiren sözcü, bazılarının da bunu biraz “Big Brother” gibi algıladığını, ancak amacın sadece meraklı ailelerin kaygılarını gidermek olduğunu söyledi.

Firmalar, daha önceleri de ailelerin çocuklarının yerlerini belirlemeye dair ürünler geliştirmişlerdi ancak, bu çözümler genelde cep telefonlarına endeksli oluyordu ve telefonun pili bittiği ya da çıkarıldığı zamanlarda etkinliklerini kaybediyordu, kol saati olarak tasarlanmış bu ürünün diğerlerinden farkı saat koldan çıkarıldığı anda aileleri uyarıyor olması. ntvmsnbc

Nu•M8 is the world’s first GPS locator device specifically designed to be worn by children with the technology cleverly concealed within a child’s digital watch. Its unique design features ensure that the parent locates their child, not the technology.

Nu•M8 is innovative and fundamentally different to other products available in the market. It does not rely upon the child to be responsible enough to keep their locator with them in a bag or pocket. Instead, when Nu•M8 is securely fastened to a child’s wrist it stays there unless deactivated by a parent. Parents can therefore be assured that wherever Nu•M8 is, their child is.

Nu•M8 is easy to set up and use and is universally accessible from your mobile phone or computer and can be used at home, abroad or even on holiday.

If at any time Nu•M8 is forcibly removed an alert detailing your child’s current location is sent to your mobile phone and computer giving early warning of potential danger.

Other clever functionality includes a “where are you” function whereby if you text “wru” from your mobile phone to Nu•M8 or click “where r you” on the Lok8u secure portal your child’s location is then presented as an icon on Google maps and/or the street address and postcode is displayed. Unique “safe zones” can also be set in which your child can play.

Recommended for children aged 3-12 years old, Nu•M8 goes on sale in the spring with a recommended retail price of £149.99 (US retail price to be confirmed), plus a monthly subscription charge. For further details, visit www.lok8u.com.

Reklamlar

12 Ocak, 2009 tarihinde Teknoloji,technology içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: