Kentkart Elektronik ücret toplama sistemi


Kentkart Yazılımı tamamen Türk mühendisler tarafından gerçekleştirilen, şu an 8 şehrimizde(çoğu büyükşehir) kullanılan yolcu ücret takip sistemini hayata geçirmiştir. şu an yurtdışından da yaptıkları otomatik ücret toplama sistemine talep gelmektedir. 1998 yılında akıllı kart teknolojileri üzerinde çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuş ve ilk olarak “İzmir Kentkart Projesini” başlatmıştır.

tarihceAradan geçen 9 sene içinde şirket; GPS ve GPRS teknolojisini tek bir cihaz içinde bir araya getirerek, Elektronik Ücret Toplama ve Araç Takip Sistemleri’nin Entegrasyonunu sağlamış ve uluslararası patent haklarını almıştır.

Geliştirdiği sistemlerle ileri teknoloji üreten, yaptığı Ar-Ge yatırımları ile sürekli teknolojisini yenileyen Kentkart, bir Türk firması olarak, gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda tanınan uzman kurumlardan biri haline gelmiştir.

kn_250Kentkart 9 yıllık tecrübesi ile otobüs işletmelerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun alternatif sistemler geliştirebilmektedir.

Reklamlar

1 Ocak, 2009 tarihinde Elektronik,electronic, Teknoloji,technology içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: