Milli Eğitim Bakanlığı 3. ROBOT YARIŞMASI


3. ROBOT YARIŞMASIYLA İLGİLİ GENEL KURALLAR

1) 5-6 Mart 2009 tarihlerinde üçüncüsü yapılacak olan robot yarışmasına Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren resmi ve özel üniversitelerin ve ortaöğretim seviyesindeki okulların öğrencilerinden oluşan gruplar katılabilecektir. Ancak yüksek öğretim öğrencileri okullarından gerekli izni almaları kaydıyla bireysel olarak da katılabilirler. (Doktora ve Yüksek lisans öğrencileri bu yarışmalara katılamazlar.)

2) Yarışma;

a) Temalı Robot Yarışması,

b) Çizgi İzleyen Robot Yarışması,

c) Sumo Robot Yarışması,

d) Serbest Kategori

olmak üzere toplam 4 kategoride yapılacaktır.

3) Her bir kategori için katılımcı gruplar en fazla 4`er öğrenciden oluşabilir.

4) Yarışma grupları sadece öğrencilerden oluşabilir.(Üniversite öğrencilerinden oluşan gruplarda en fazla 1 öğretim görevlisi/öğretim üyesi, lise seviyesinde yarışmalara katılan gruplarda da en fazla 1 öğretmen ekip sorumlusu pozisyonunda olabilir),

5) Başvurular, 02 Ocak 2009 tarihinden itibaren http://etogm.meb.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapılacaktır. Ayrıca söz konusu formların birer çıktısı alınarak yetkili amir/amirlerce imzalanıp en geç 09 Şubat 2009 tarihine kadar postayla; Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Atatürk Bulvarı No:98 Merkez Bina 1. Kat A Blok 06648 Bakanlıklar/Ankara adresine gönderilecektir. (Önemli NOT: Bu formun yarışmaya müracaat eden her bir robot için ayrı ayrı doldurulması zorunludur.)

6) Yarışmalar 05-06 Mart 2009 tarihlerinde Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonunda (Ülkü Mahallesi Talat Paşa Bulvarı No:36 (Gençlik Parkı Arkası) 06330 Altındağ/ANKARA) yapılacaktır. Yarışmacı ekiplerin iaşe-ibade, konaklama ve yol masrafları kendilerine aittir.

7) Yarışmalara katılan ekip üyelerinin yarışmaların yapılacağı 2 gün için verilecek olan öğle yemekleri yarışma organizasyon komitesince karşılanacaktır.

8) Yarışmalar esnasında doğabilecek anlaşmazlıklar Teknik Komite tarafından karara bağlanacaktır.

ÖDÜLLER:

Her dört kategoride 1., 2., ve 3.’ye Plaket ve Sertifika verilecektir

Reklamlar

11 Aralık, 2008 tarihinde Araba, Automobile, Elektrik, Electric, Elektronik,electronic içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 1 Yorum.

  1. bizi böyle güzel bir etkinlikten haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: