3ds Max 2009 çıktı


3dsmaxdesign_biped_viewvideoAutodesk® 3ds Max® 2009 yazılımı en çok satan bilgisayar oyunları, akademi ödüllü filmler ve video içeriği üretiminde kullanılan, 3B modelleme, canlandırma, kaplama ve görsel efekt yaratmak için çok sayıda güçlü özellik ve araçları sağlayan bir çözümdür. Hızlı ve verimli şekilde inandırıcı karakterler, eşsiz CG efektler ve hayranlık uyandıran ortamlar yaratırsınız.

Videoyu seyretmek için tıklayın(show video)…..

Diğer özellikleri görmek için tıklayın(other demonstration)………….

3ds Max 2009 ile birçok yenilik ve geliştirme yapılmış daha verimli olmanız promo_nsmudbox09_276x166sağlanmıştır. Yeni Reveal™ kaplama, çalışma ekranlarında ya da çerçeve arabellek’te hızlı bir şekilde kaplamalar yaparak, asıl kaplama öncesi tekrar eden işleri hassas bir şekilde kontrol etme imkânı sunar. ProMaterials™ kütüphanesi ile tasarımcılar hızlı bir şekilde, üreticilerin yapı yüzeylerinde kullanılabilen malzemelerine ulaşma ve kullanma imkânı sağlar. 3ds Max 2009 geliştirilmiş FBX® formatı, hafıza yönetimi ve yeni veri alma seçenekleri ile 3ds Max ve diğer Autodesk® Maya® ve Autodesk® MotionBuilder™ gibi Autodesk yazılımları ile birlikte çalışma imkânını artırır. 3ds Max 2009 Biped canlandırmaları için animatörlere 4 ayaklı karakterleri yaratma imkânı sağlar. Bu sürüm “UV spline” dokulama aracı, geliştirilmiş “Pelt” ve “Relax” araç seti gibi yeni UV düzenleme özellikleri ile “UVW unwrap” iş akışını daha verimli olmanızı sağlar.

Autodesk, MAXimedia 2008 etkinliğini 13 Kasım 2008 tarihinde İstanbul Modern’de gerçekleştirdi. Etkinlikte, geçtiğimiz haftalarda satın alınan 3 boyutlu modelleme ve animasyon yazılımı Softimage’ın (xsi) yeni sürümünün yolda olduğu belirtildi. Firma bu yıl 10 yaşına giren Autodesk Maya’nın 2009 sürümü ile birlikte endüstri lideri yazılımı Autodesk 3ds Max 2009 sürümünü katılımcılara tanıttı.

Her geçen gün kitleler tarafından daha büyük ilgi gören görsel iletişim ve tasarımın en uç noktası olan 3 boyutlu modelleme ve animasyon yazılımlarında dünya lideri Autodesk, Hollywood başta olmak üzere bir çok film stüdyosunun tercihi olan 3ds Max yazılımının 2009 sürümü ile birlikte ürün yelpazesinin geri kalanının yeni sürümlerini tanıttı.

2009 sürümü ile 10 yılı geride bırakan bilim ve teknoloji dalında Oscar ödüllü Maya, yeni sürümüyle daha hızlı modelleme, sahne boyutu ve karmaşıklığı katlanarak büyüyen çalışmalar için daha iyi yönetim araçları, yeni katlama kanalı (render pass) geliştirmeleri, canlı kas ve derininkine benzer hareketleri yaratmaya yardımcı olan Maya Muscle, UV düzenlemesinde geliştirmeler gibi yenilikler içeriyor.

Endüstrinin en çok kullandığı bir diğer yazılım olan 3ds Max’in 2009 sürümüyle birlikte mimarlari tasarım geliştirme yazılımı Revit Architecture üzerinde modellenen binaların 3ds Max içine aktarılışında iyileştirmeler getiriyor. Yazılımın 2009 sürümü mimari yapıların iç mekanlarında güneş ışığının yılın farklı zamanlarında gün boyunca hangi açılarla gireceğini otomatik olarak hesaplayan bir modül de içeriyor. Mimarlar bu modül sayesinde tasarladıkları binaların ne kadar aydınlık olacağını görme şansı buluyorlar.

3ds Max yazılımın 2009 sürümünün diğer yenilikleri hassas kontrol imkanı sunarak kaplamaların hızlıca tamamlanmasını sağlayan Reveal Kaplama, karakterlerin el ve ayaklarının aynı özelliklerde tanımlanamabilmesi sayesinde 4 ayaklı karakterlerin canlandırılmasını kolayca tamamlayan Biped Geliştirmeleri, yazılım geliştirme kiti içerisinde Microsoft tarafından geliştirilen .NET uygulama ortamı desteği sunuluyor.

NTVMSNBC muhabirinin Autodesk yetkilerinden aldığı bir diğer haber ise, eğitim aldıkları okullardan edu.tr uzantılı e-posta sahibi olan Türk öğrencilerin de artık endüstri lideri firma tarafından yayınlanan yazılımların ticari olmayan (Non-Commercial) eğitim amaçlı kullanımlar için ücretsiz tek kullanıcı lisansı elde edebilecekleri oldu.

Öğrenciler, Autodesk’in öğrenci topluluğu Autodesk Student Community’nin http://students.autodesk.com/ adresli internet sitesi üzerinden sahip oldukları edu.tr uzantılı e-posta adresleriyle yeni kayıt yaptırıp, firmanın ücretsiz olarak sunduğu yazılımları lisanslı olarak sistemlerine yükleyebilirler.

Overview

Support for Sustainable Architectural Projects

One of the key technologies in Autodesk® 3ds Max® Design software is Exposure™ technology, a toolset—exclusive to this version of the product—for simulating and analyzing sun, sky, and artificial lighting. Exposure assists architects in evaluating light intensity, part of the process of analyzing indoor environmental quality for requirements such as LEED 8.1 certification.

Precise Visual Feedback and Professional Final Renders

Reveal™ rendering technology, a system that streamlines iterative workflows by giving you very precise control over what is rendered, be it your entire scene minus a specific object, one given object, or a specific region of the Framebuffer. The rendered image Framebuffer contains a simplified set of tools to quickly validate changes in a render, by optionally filtering out objects, regions, and/or processes in order to balance quality, speed, and completeness. The release also contains a new ProMaterials™ library for mental ray® software, which gives you manufacturer-related materials for creating design and building surfaces.

Revit 2009 Interoperability…and More

With 3ds Max Design Autodesk takes a major leap forward with interoperability between 3ds Max Design and Revit® software. The software’s new FBX®-based Recognize™ scene-loading technology lets you quickly and accurately import geometry, lights, materials, and cameras from your Revit scenes into 3ds Max Design. Interoperability has also been strengthened across the 3D line of Autodesk products through two new user interface and navigation toolsets—the ViewCube™ and SteeringWheels™ technologies.

Streamlined Mapping and Animation Workflows

Enjoy faster, more efficient workflows with the UV spline mapping tool, and enhanced Pelt and Relax functionality. Additionally, Biped now includes a more efficient workflow for rigging quadrupeds.

 

Reklamlar

23 Kasım, 2008 tarihinde Teknoloji,technology içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 1 Yorum.

  1. çevrede olmayan yenilikler nelerdir arkadaşlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: