Masdar Abu Dhabi ekolojik şehir(sıfır karbon sıfır atık)


Foster ve ortakları Abu Dhabi’de dünyanin ilk sıfır atık ve sıfır karbon kentini yaratacak Masdar Girişiminin bir sonucu olarak bu ilk proje, sıfır karbon ve sıfır atık toplumuna ulaşmak için mevcut teknolojilerle birlikte surlarla çevrili kentlerin geleneksel planlama anlayışını kullanan yeni 6 milyon metrekarelik sürdürülebilir bir gelişmedir. Foster + Partners tarafından master planı yapılan Masdar, geçtiğimiz günlerde Cityscape Abu Dhabi’de basına gösterildi. Abu Dhabi Geleceğin Enerjisi Şirketi girişimin başını çektiği Masdar, enerji üretimi için yeni fikirlerin geliştirilmesinde de bir merkez olacak.

Masdar; gelecek için sürdürülebilir kentsel projeyi oluşturmanın yanı sıra, Abu Dhabi’nin kentsel kimliğine de cevap veriyor. Karma kullanım ve yüksek yoğunluklu bir kent sunarak en yüksek seviyedeki uzmanları ve ticareti çekecek iddialı bir projedir. İlgi çeken program yeni bir üniversiteyi, Abu Dhabi Geleceğin Enerjisi Şirketinin genel merkezini, özel ekonomik bölgeleri ve yenilikçilik merkezini içeriyor. Masdar gelişmesinin ilkesi; daha sonra düşük yoğunluklu yayılmadan kaçınarak kentsel gelişmeye izin veren ikinci evre kentlerin alanı haline gelen geniş fotovoltaik enerji plakalarının oluşturulmasına dayanan iki etaplı evreyle enerji verimli bir şekilde inşa edilen yoğun kapalı bir kenttir.
Reklamlar

29 Ocak, 2008 tarihinde Çevre, environment, Enerji, Energy, Teknoloji,technology, Verimlilik Saving içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: