Dijital fotoğrafta kablosuz trend: Wi-Fi Youtube otomatik kayıt


Şükrü Andaç Sony, Nikon ve Kodakın da aralarında bulunduğu dijital fotoğraf sektörünün önde gelen üreticileri, kablosuz iletişim teknolojilerini yeni model cihazlarında art arda kullanmaya başladı. Firmalar cihazların bilgisayar, internet ve yazıcılarla kablosuz olarak iletişim kurabilmesi için yeni model ürünlerinde Wi-Fi veya Bluetooth teknolojilerini kullanıyor. Wi-Fi, geniş alanda cihazların kablosuz olarak internete bağlanabilmesini sağlarken, bluetooth teknolojisi 10 metre çapında cihazların birbirleriyle kablosuz olarak veri alışverişi yapabilmesini sağlıyor. PCye gerek yok Sonynin Cybershot DSC-G1 modeli, Nikon Coolpix S50c ve Kodak EasyShare One ürünleri, firmaların kablosuz teknoloji kategorisinde geliştirdiği modeller arasında yer alıyor.Yeni nesil dijital fotoğraf makineleri sayesinde kullanıcılar çektikleri fotoğrafları Wi-Fi üzerinden internette bir alana yükleyip istediği kişilerle kolaylıkla paylaşabiliyor. Wi-Fi destekli dijital fotoğraf makineleri ev, işyeri veya açık alanlardaki kablosuz internet şebekesine bağlanarak, fotoğrafların bilgisayar ve kablo olmaksızın yüklenebilmesini sağlıyor. Bu cihazlarla internete fotoğraf yüklemenin yanı sıra, Wi-Fi destekli yazıcılar sayesinde çıktı almanın da önü açılıyor. İngilizce Wireless Fidelity sözcüğünden gelen Wi-Fi, kablosuz şebeke anlamına geliyor.Bluetooth aracılığıyla da fotoğrafların kolay yoldan bilgisayarlara yüklenmesi veya direkt olarak yazıya gönderilerek çıktı alınabilmesi mümkün oluyor.
YouTube formatında direkt çekim yapıyor Casio Exilimin iki yeni modeli S77 ve S880, çekilen videoların direkt olarak YouTube sitesine gönderilmesine olanak sağlıyor. YouTube için otomatik olarak belirlenen kayıt modunda video çekebilen ürünler, bu videoları 640×480 çözünürlükte ve H.264 formatında kaydediyor.
Reklamlar

1 Ekim, 2007 tarihinde Teknoloji,technology içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: